پیغام مدیر
ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد عرض میکنم . برای طرح سوالات خود می توانید از انجمن های تخصصی ماهی و آکواریوم استفاده کنید  .
مطالب منتخب
امکانات وبلاگ

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !    به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !    این وبلاگ را به لیست علاقه مندی های خود اضافه كنید !

 

لوگو کده وبلاگ
لینك به ما

سایت تخصصی ماهیان آکواریومی


لوگوی دوستان

آمار و اطلاعات
امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :

كل مطالب :

 

ماهیان آكواریوم زنده زا جزء دسته پویه سیلیده ها شامل گوپی ها مولی ها ژلاتی ها و ...این خانواده انواع زیادی دارد كه در آبهای جنوبی نواحی شمال آمریكا و نواحی جنوب آمریكا و جزاپر دریای كاراپیب پراكنده هستند بسیاری از آنها در نواحی آبهای راكد گیاهی كه جریان آهسته ای دارند زندگی میكنند غذای عمده این ماهیان را حشرات و كرمهای ریز تشكیل میدهد بخصوص بعضی از آنها مانند گوپیها بخوردن جلبك علاقه وافری دارند تولید مثل و نگهداری ازین ماهیان بسیار راحت هست و به آكواریوم داران مبتدی نگهداری آنها پیشنهاد میگردد این ماهیان بهتر است در درجه درجه 20 الی 24 نگداری شوند و نسبت به سختی آب ماهیان حساسی نیستند برای نگداری از یك جفت ازین ماهیان میتوان در یك آكواریوم 2 گالون آب هم اقدام نمود بهتر است آكواریوم این ماهیان با نور طبیعی روشن شود و تعدادی گیاه درآن نگداری شوند این ماهیان به زندگی در آبهای سنگین عادت دارند
برای نگهداری بهتر ازین دسته ماهیان نیاز است به ازاء هر گالون آب حدوده نصف قاشق چاب خوری نمك به آب اضافه گردد ماهیان این دسته از خوردن كاهو و جلبك استقبال میكنند بیشتر ماهیان این خانواده صلح جو هستند غیر از كامبوزیا و ماهی بلونسوكس این ماهیان نسبت به كندن دم وباله های ماهیان دیگر اقدام میكنند! و بهتر است با ماهیان بزرگتر نگهداشته شوند


http://i28.tinypic.com/fkmhvn.jpg
گامبوزیا
http://i27.tinypic.com/2sbpied.jpg
بلونسوكس

تمام پویه سلیده ها احتیاج به مقداری گیاه و جلبك و كاهو در اكواریوم دارند حتی المقدور از دادن ژروپنین غیر از پروتپین خشك به آنها خودداری شود اوصولا ماهیان ماده كمی بزرگترند و نست به نرها رنگ تیره تر دارند و باله شنای ژشتی و دمی آنها از نوع ماده بزرگتر و در نوع ماده باله مخرجی در ماده گردتر است نرها غالبا فعال هستند ماد های دیگر را دنبال میكنند بعضی از انواع گوژی ها قدرند بعد از چند ماه جفت گیری تعدادی نوزاد با اشكال مختلف بوجود آورند برای حل این مشكل جدا نگهداشتن ماهی ماده از نوع نر در هنگام جفت گیری است مرحله تكامل یافتن تخم در بچه زاها 3 الی 40 روز طول میشكد در این حالت جلوی باله مخرجی لكه تیره رنگی به راحتی قابل روءت میباشد همچنین تفاوت جنس نر با ماده

ادامه مطلب

ارسال شده توسط رسول در تاریخ‌ یکشنبه 17 خرداد 1388 - 03:36 ب.ظ

| نظرات (- -) -Gaza

                                      

نام گروه ماهیان : poecilidae
نام خانواده: پلاتی
نام ماهیان : پلاتی (رنگهای مختلف)
طول حداکثر: 6 سانتی متر سطح
شنا: میان آب
مکانهای جاگیری :میان تخته سنگهاو گیاهان آبزی
نور مناسب: روشن ، بدون تابش مستقیم آفتاب
همزیستی: سازگار با تمام ماهیان آکواریومی
تغذیه: غذای خشک
خصوصیات فیزیکوشیمیایی : دما 22درجه سانتی گراد - سختی آب 20 درجه - PH= 7.5
دشواری نگهداری: گروه 1

رفتار و نوع تولید مثل : زنده زا،این ماهی زیبا نیاز خاصی ندارد و برای پرورش توأ م با تمام گروه های دیگر مناسب است. پلاتی قرمز یا مرجانی به علت اختلاف رنگ آن با رنگ سبز گیاهان از محبوبیت بیشتری برخوردار است

منبع : http://forum.aqua-quest.ir

ارسال شده توسط رسول در تاریخ‌ شنبه 16 خرداد 1388 - 10:35 ق.ظ

| نظرات (- -) -Gaza

                                      

http://www.aqua-quest.ir/Files/Picture/Aquarium-Basics/Disease/Eggs-Fungus/Fungus-Fish-Eggsa-Www.AQua-Quest.Ir.jpg

قارچ تخم ها :
اگر تا به حال ماهیان آکواریومی شما تخم ریزی کرده باشند ، حتماً دیده اید که چند ساعت تا چند روز پس از جدا کردن تخم ها از والدین آنها سفید شده و لایه ی کرکی سفید رنگی روی آنها را پوشانده است که در اینصورت دیگر شاهد هچ شدن تخم ها و به دنیا آمدن بچه ها نخواهید بود .
این قارچ ها معمولاً توسط Achyla و Saprolegnia ایجاد می شوند که سبب خسارت به تخم ها شده و به سرعت بین تخم های دیگر شیوع پیدا می کنند تا تقریباً همه ی تخم ها را از بین ببرند .
از آنجایی که خیلی از ماهی داران به ماهی های مولد اجازه نمی دهند تا از از تخم ها نگهداری کرده و سپس بچه هایشان را بزرگ کنند ( به دلیل طول کشیدن این دوران که می توان در این زمان چندین بار از والدین تخم کشید . ) ، تخم ها به دلایل مختلف آلوده شده و قارچ می گیرند که در صورت بروز بیماری درمانی برای تخم های مبتلا شده به قارچ وجود ندارد ولی می بایست برای جلوگیری از ابتلای سایر تخم ها به قارچ ، فوراً تخم های آلوده را توسط موچین ، سوزن ، پنس و یا هر وسیله ی نازک دیگری از سایر تخم ها جدا کرد .
البته باید دقت داشته باشید که تخم های مات شده ی سالم را با تخم های قارچ گرفته اشتباه نگیرید .
پیشگیری :
برای پیشگیری از بروز چنین بیماری هایی در تخم ماهی ها باید آنها را در دمای مناسب و هوادهی و جریان آب خوب نگهداری کرده و به مقدار توصیه شده از یکی از داروهای ضدعفونی رایج نظیر متیلن بلو در آب استفاده کنید .
هم چنین در صورتی که اجازه دهید والدین از تخم ها نگهداری کنند ، خودشان تخم ها را تمیز کرده و در صورت قارچ گرفتن تخم ها ، تخم های آلوده را می خورند تا سایر تخم ها هم آلوده نشوند ولی همانطور که اشاره شد این روش معمولاً به دلیل طول کشیدن دوره ی نگهداری از بچه ها و یا مشکلاتی از قبیل خورده شدن تخم ها توسط والدین به دلیل استرس استفاده نمی شود ولی با رعایت نکات ذکر شده می توان به راحتی از ابتلای تخم ها به قارچ جلوگیری کرد .
توجه : دوستان تازه کار دقت داشته باشند که محل قرار گرفتن تخم ها حتماً باید از آب تانک تکثیر پر شده باشد و در آن شن و هیچ گونه ماهی آکواریومی وجود نداشته باشد .
سایر اطلاعات در مورد نگهداری از تخم ها و بچه های هر ماهی را هم در
سایت و انجمن ها بخوانید .

منبع : http://www.aqua-quest.ir/ftopict-497.html

ارسال شده توسط رسول در تاریخ‌ جمعه 15 خرداد 1388 - 06:28 ب.ظ

| نظرات (- -) -Gaza

                                      

عامل بیماری هموفیلوس پیسیوم یك میكروب گرم منفی است.این بیماری كاملا شبیه فورونكلوز بوده و گاها توام دیده میشود.این باكتری در سطح بدن ماهیهای حساس قرحه یا زخمهای باز ایجاد میكنند.ضایعات بصورت پرز كوچك ظاهر شده كه متعاقبا نوك آن سائیده شده و بصورت زخمی نمایان میگردند.زخمهای باز شده در اطراف دارای پوست مایل به سفید و در مركز تیره رنگ می باشند.در این بیماری فقط روپوست دچار هیپرپلازی شده و زخمهای حاصل پوست را در بر نمیگیرد.بلكه بطور افقی گسترش یافته و قسمت وسیعی از بدن را فرامیگیرد و در نتیجه سپتی سمی با علائم خونریزی مشخص ایجاد میشود.در این بیماری ممكن است
باله های شنا در اثر زخمهای حاصل پوسیده و از بین بروند.و یا زخمهایی اطراف دهان ایجاد شود.ولی معمولا قسمتهایی از پوست حجیم شده و به رنگ مایل به سفید و بطور نامنظم اسفنجی و چروك خورده به نظر میرسند.هنگامی كه این قسمتها می افتند زخمهای ناجور و كم عمقی از زیر آنها نمایان میشود.كه با یك سجاف (لبه) به رنگ مایل به سفید احاطه شده اند.
برای درمان كاربرد اكسی تتراسیكلین و یا كلرامفنیكل با نتایج خوبی همراه بوده است.
مصرف كلرامفنیكل :
به میزان 10 تا 50 قسمت در میلیون بصورت حمام طولانی مدت استفاده میشود .
مصرف اكسی تتراسیكلین :
10 تا 20 قسمت در میلیون بصورت حمام طولانی مدت.
(10 قسمت در میلیون یعنی 1 گرم دارو(1000 میلیگرم) در 100 لیتر آب )
منبع :
بهداشت و درمان ماهیان آكواریومی :رحیم پیغان و ...
بیماریهای ماهیان پرورشی : بابا مخیر
اطلاعات و كاربرد داروهای آبزیان : كاظم عبدی
http://www.aqua-quest.ir/ftopict-46.html

ارسال شده توسط رسول در تاریخ‌ جمعه 15 خرداد 1388 - 10:28 ق.ظ

| نظرات (- -) -Gaza

                                      

ماهی جک دمپسی یک ماهی رنگارنگ زیبا ست . هر چند که استرس می تونه رنگ این ماهی رو تحت تاثیر قرار بده و به خاکستری یا سیاه دگرگون کنه ؛ اما اگر در شرایط خوبی نگهداری بشه واقعن زیباست و رنگی دیدنی داره ؛ زمینه ای تیره با نقاط بسیار زیبا و درخشان مثل جواهر ! بعضی از انواع این ماهی هم کمیاب هستن و همین کمیاب بودن باعث افزایش قیمت جهانی اونها شده .

این ماهی در اصل بومی آمریکای مرکزیه . دمای 22 تا 30 درجه سانتی گراد رو تحمل کرده ولی 25 تا 28 درجه برای زیستش مناسب تره .p.H خنثی و در محدوده 7 تا 8 مناسبه . طول عمر این ماهی بیش از 10 سال گزارش شده . طول ماهی تا 20 سانتی متر هم میرسه و در این اندازه آماده تولید مثل میشه . ماهی جک دمپسی در زیستگاه طبیعی از کرم ها ، سخت پوستان ، حشرات و ماهیان کوچک تغذیه می کنه . ولی در آکواریوم میشه با غذاهای مختلف تغذیه ش کرد و از این لحاظ ماهی سخت گیری نیست . در زمان نوزادی باید اونها رو با آرتمیاهای زنده درشت و کرم خاکی زنده تغذیه کرد . از غذا های خشک و فریز شده از کرم توبیفکس ( مکعب های کوچک ) استفاده میکنن . همینطور کرم خونی منجمد . بهتره که از غذاهای شرکت تترا که بصورت پولکی یا Flake و گرانول برای این نوع ماهی ها بنام تترا سیکلید تهیه شده استفاده کرد !

- تفاوت ماده و نر و شیوه تولید مثل سیکلید جک دمپسی :

ادامه مطلب

ارسال شده توسط رسول در تاریخ‌ پنجشنبه 14 خرداد 1388 - 03:28 ب.ظ

| نظرات (- -) -Gaza

                                      

http://www.fetherolf.com/fish.jpegگونه آب شیرین این ماهی ساخته دست بشر است یعنی از پیوند دو گونه متفاوت ماهی ها بدست آمده. بعضی ها می گن این ماهی دورگه از جفت خوردن میداس نر و سکلید سر قرمز ماده و بعضی بر این باورند که از جفت شدن ماهی رد دویل و سورم سبز بوجود آمده!
در نگاه اول شخصیتی خجالتی دارد دارای رنگ های متنوعی از قبیل زرد قرمز سبز یا آبی است که رنگ اصلی این ماهی را می توان قرمز و نارنجی یا کرم دانست رنگ های دیگرش رنگ های مصنوعی بوده و در طول زمان از بین می رود. ولی رنگ های قرمز و نارنجی ان را می توان با تغذیه صحیح قوی تر و زیباتر کرد امروزه غذاهای تقویت رنگ زیادی در بازار موجود است که می توان از آنها برای تقویت رنگ انواع سیکلیدها مخصوصا پروت استفاده کرد!
http://www.youtube.com/watch?v=rhlIdN5qheg
از معایب این ماهی ستون فقرات کج و شکل دهان آن است که 1- شنا کردنش را کمی خاص و غذا خوردن را کمی مشکل کرده و در کنار ماهی های خوش اشتهایی مثل اسکار ممکن است غذای زیادی عایدش نشود...
عموماٌ ماهی همه چیز خواری محسوب می شود ولی بهتر است به او غذاهای سرشار از پروتئین داده شود و در رژیم غذاییش حتما از پلت و غذای پروت برای تقویت رنگش استفاده کنید...

ادامه مطلب

ارسال شده توسط رسول در تاریخ‌ پنجشنبه 14 خرداد 1388 - 08:28 ق.ظ

| نظرات (- -) -Gaza

                                      

تگزاس سیچلاید به نامهای تگزاس و سیچلاید مرواریدی در بین ماهیان زینتی معروف میباشد

درای نام علمی Cichlasoma cyanoguttatum است

بومی مکزیک و آمریکای مرکزی میباشد

اول از همه بگم تگزاس انتخاب کسانی هست که 1 ماهی کمدردسر و سر سخت نسبت به شرایط آب و آکواریوم و بشدت جنگجو در عین حال همراه با تخمریزی آسان

ماهی تگزاس تا اندازه 30 cm در آکواریوم میتواند برسد

دارای رژیم غذایی گوشتخوار تا همه چیز خوار میباشد

Ph آب را در محدوده 6.5 تا 7.5 حفظ کنید
میتواند در آبی با درجه حرارت 23-30 درجه سانتیگراد زندگی کند

طول عمر:10_15 سال

بسیار قوی و قلمروطلب میباشد بنابراین یکی از گزینه های خوب برای تانکهای با سیچلایدهای درشت و قوی هیکل میباش((این ماهی را نمیتوان با اسکار-فلاور هورن-زندانی و از این رده نگه داشت ))

ماده ها کوچکتر از نرها میباشند و دارای رنگی به مراتب روشنتر و در هنگام تخمریزی دارای آلت تناسلی U شکل و همچنین در هنگام تخمریزی لکه های ماتیل به صورتی در روی باله پشتی خود هستند نرها درشت جسه ترو زیباتر و دارای کله ای برامده به نام تاج و آلت تناسلی v شکل در فصل تخمریزی هستند

شرایط تخمریزی مانند ماهی اسکار میباشد و در روی سنگ سطح صاف و یا گودالی تخمریزی که تعداد تخم ها به 250-1000 عدد میرسد و تخم ها بعد از 4-7 روز تبدیل به بچه ماهی که بعد از جذب زرده باید با آرتیمنیا یا مواد غذایی ریز تغذیه گردند


به تگزاس میتوانید گوشت-و سبزیجات مختلف و ...بدهید

تا حال حاضر 3 نوع تگزار در بازار وجود دارد 1.بلو تگزاز 2.تگزاز سبز 3.تگزاز قرمز*((بسیار نایاب و ارزشمند))


ادامه مطلب

ارسال شده توسط رسول در تاریخ‌ پنجشنبه 14 خرداد 1388 - 12:28 ق.ظ

| نظرات (- -) -Gaza

                                      

چند مطلب اخیر آرشیو شده

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

رفع مشکلات سایت حمله به سرور سایت رفع مشکل سایت مشکلات سایت تخصصی ماهیان آکواریوم گِیاه سالوِی نِیا Salvinia انواع ویتامینها جلبک های سمی رنگدانه های طبیعی در خوراک ماه گربه ماهی شیشه ای (به اشتباه کالر پنکوسی) ماهی ملانوکرومیس اوراتوس ماهی گومبی Gombi پویه سیلیده ها پلاتی بیماری قارچ تخم ها بیماری زخم ulcer disease سیچلاید دمپسی *پروت - پرت *(طوطی ماهی)Prrot تگزاس سیچلاید بیماری كلومناریس سری اول مجموعه بازی های آکواریومی جاوا

---------------------------------------------------------------------------------------------------------


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو